piątek, 26 czerwca 2015

Obóz, wyjazd - co dla psa ?

Początek wakacji wiąże się z wyjazdami, obozami czy kloniami. Każdy z naszych psów potrzebuje innych rzeczy, jeden mniej, drugi więcej, jednak zdecydowałam się napisać ten post, ponieważ może nasunie wam się jakiś pomysł, albo po prostu czegoś jeszcze nie spakowaliście itd. 

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas wyjazdów jest oczywiście książeczka zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie.

Klatka jeżeli tylko macie możliwość, zawsze warto zabrać ze sobą klatkę (na obozach jest to obowiązkowe), aby pies się wyciszył, wypoczął oraz spokojnie przespał noc.

Zabawki zdecydowana większość psów kocha zabawki, jest to wyjątkowa nagroda podczas ćwiczeń czy urozmaicenie czasu psu podczas pobytu na jakimś wyjeździe rodzinnym. Warto zabrać ze sobą kilka różnorodnych zabawek, aby jedna za szybko nie znudziła się naszemu pupilowi.

Smakołyki jeżeli pies nie lubi się bawić jego nagrodą będą smakołyki (nie ograniczajcie się, lepiej, żeby zostały i wróciły do domu niż miało by zabraknąć). Jeżeli chodzi o nagrodę przy ćwiczeniach najlepiej wziąć takie , które będą małe i miękkie co sprawi, że pies szybko je zje i nie będziecie tracili czasu zanim pogryzł by duże i twarde przez co będzie zapominał o tym co robił wcześniej i będzie się dekoncentrował podczas treningu. Dobrym rozwiązaniem jest też pasta w tubkach, który możecie zakupić <tutaj> czy <tutaj> (oczywiście są to podane przykładowe smaki i firmy past w tubkach) lub zrobić ową pastę samemu i zapakować w np. w tubki z rossmann'a, które kupicie <tutaj>. W naszej walizce znalazły się również m.in. parówki czy żwacze.

Saszetka/nerka przecież trzeba gdzieś schować smakołyki przed żarłokami !

Jeżeli nasz pies regularnie otrzymuje jakiś tabletki czy witaminy oczywistą rzeczą jest, że nie przerywamy ich podawania na okres czasu wyjazdu. NIE ZAPOMNIJCIE O NICH !

Obroże / szelki / smycze tego chyba nikt nie zapomni jednak wspomnę, że warto zabrać dwie obroże i smycze na wszelki wypadek, gdyby coś się zapodziało. Tak było w naszym przypadku i teraz wiem, że muszę zaopatrzyć się w dwie smycze, ponieważ życie z jedną nie jest za fajne. I nie zapomnijcie o ADRESÓWKACH ! 

Miski najlepiej dwie osobne na wodę i na żarełko. Wygodne w podróży są składane miski, przeznaczone są one na wodę, ale kto powiedział, że nie można w nich podawać jedzenia, a zajmują bardzo mało miejsca.

Inne m.in. 
*worki na odchody 
*kamizelka chłodząca (jeśli posiadacie)
*
*kliker 
*chusta dla psa 
*KAGANIEC (obowiązkowo) 

Jedzenie nie eksperymentujcie przed wyjazdem i nie kupujcie nowego worka karmy czy puszek, których wasz pies jeszcze nie jadł, ponieważ może się okazać, że mu nie zasmakują. Najlepiej przygotować/ugotować/kupić to co wasz pies je na co dzień. Dla wygody możecie sobie odważyć w woreczki foliowe dzienną dawkę suchej karmy.

WODA NA DROGĘ nie ważne czy jedziesz pociągiem czy autem albo lecisz samolotem zawsze miej przy sobie butelkę wody wraz z miską psa, ponieważ w czasie podróży psom też chce się pić ! 

Miłego wypoczynku! :)
Pozdrawiamy Milena&Lili

3 komentarze:

 1. Ta chusta moim zdaniem zbędna. A post bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, post bardzo przydatny ;)
  Często zapominamy o różnych czasem bardzo ważnych rzeczach dla naszych pupili. Wyjazd z psem to duże wyzwanie ;) Z tym postem na pewno będzie nam łatwiej.
  PS. Mam podobną piłeczkę :D
  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas!
  K&R
  http://roxithedog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Post bardzo przydatny ;)
  Mam taki sam szarpaczek mopowy, tylko rączka się zerwała już ;p
  Pozdrawiam + obserwuje,
  goldenszastek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń